Vyhľadať
Close this search box.

ZAHRANIČNÍ HOSTIA

AMANDA COOK

(USA)

Kanadská speváčka, skladateľka & worship leaderka, ktorá od roku 2010 vystupovala pod hlavičkou Bethel Music Collective, a v súčasnosti pôsobí na medzinárodnej úrovni pod umeleckými menami Amanda Cook, Falcon a Ile Des Chenes. Je autorkou mnohých svetoznámych singlov ako “You Make Me Brave”, “Closer” či “Pieces”.  Získala viaceré ocenenia, medzi ktoré patrí aj cena GMA Dove Award za inšpiratívny album roka (Brave New World).

Písať, tvoriť a nahrávať vlastnú tvorbu začala vo svojich devätnástich rokoch. Jej hudba a prejav sú obrazom toho, aké to je – žiť naozaj úprimný a vášnivý život pre Boha a s Bohom, a v každom období života objavovať plnosť a zázraky. Baví ju tvoriť piesne, ktoré prinášajú hodnotu, liečia a čítajú sa ako báseň so zvukom či bez neho. 

A NIGHT WITH THE KING

(NL)
A Night with The King (NL) je worship kapela pôvodom z Holandska, ktorej primárnou službou sú verejné Worship Nights a navracanie sa k pravej podstate uctievania. Už sme mali možnosť na vlastnej koži zažiť to “nebo na zemi” skrze ich službu a bolo to mocné. Ich cieľom a poslaním je uctievať Boha v Duchu a pravde a viesť k tomu aj ľudí. Toto je aj jedným z primárnych cieľov CampFestu, a už teraz sa veľmi tešíme na to, čo bude Boh počas neho konať.

KAPELY

Tretí deň (SK)

Kapela, ktorá už roky stabilne pôsobí na slovenskej aj zahraničnej gospelovej scéne. Frontmanom kapely je Miro Tóth a ako kapela doposiaľ vydali alebo spolupracovali na 14 albumoch. Zaradiť sa môžu k štýlom ako pop rock, gospel, či worship. Tretí deň nepovažuje hudbu za cieľ, ale skôr za prostriedok na oslavu živého Boha a privádzanie ľudí do Božej prítomnosti. Už 26 rokov koncertujú na Slovensku i v Čechách a ich hudobná tvorba sa stala požehnaním už pre niekoľko generácií. 

ALIVE (CZ)

Česká worshipová kapela s bubeníkom zo Slovenska. Členovia ALIVE túžia byť autentickí vo chvále aj tvorbe. Majú radi kávu & čas spoločného zdieľania. Svojou chválou oslavujú to, že Boh je živý, o čom hovorí aj názov ich kapely samotnej. Ich najväčšou inšpiráciou a motiváciou slúžiť je Božia bezpodmienečná láska, ktorá sa túži dotknúť srdca každého človeka.

Timothy (SK)

Dobre známa slovenská worshipová kapela, pre ktorú je toto zoskupenie viac ako “len” kapela. ,,Sme priatelia a okrem Pána Boha nás spája aj hudba, ktorá je naším jazykom uctievania. Skrze našu službu v kapele túžime prinášať premenu a prebudenie ku každému, koho uši zachytia posolstvo našich piesní odkazujúce na Božie srdce!”

JANA ZUBAJOVÁ

Slovenská worshipová speváčka a autorka známych chválových piesní ako Verný Boh, Láska mocná či Oblečiem si chválu. Spolu s manželom Lukášom pred dvoma rokmi vydali album Fénix, kde sa rozhodli odhaliť svoje autorské a intímnejšie ladené piesne. Verí, že sú darom z neba. Verí, že keď spievame s úprimným srdcom, môžu nás naše piesne naplniť nádejou a pomôcť nám zdvihnúť zrak opäť k nebu. Jej najväčšou motiváciou je túžba robiť v živote to, pri čom jej horí srdce. V spolupráci s umeleckým zoskupením Konverzie prináša jedinečné vystúpenie spájajúce jej autorské piesne z albumu Fénix, hovorené slovo aj tanec.

SLÁVKA TKÁČOVÁ

Mladá temperamentná autorka, speváčka a hudobníčka z východného Slovenska. Výhra Košického zlatého pokladu v roku 2022 (s piesňou „Zamilovaná“) jej odštartovala novú cestu a s ňou aj nové spolupráce. Vo februári odpremiérovala prvý singel s názvom „Mapy” z albumu, na ktorom pracuje spolu s Igorom Timkom z kapely No Name. Svojou popovou tvorbou poslucháčov povzbudzuje k pravým hodnotám života, ale najmä radosti, ktorá je hmatateľná na každom z jej koncertov. Jej motiváciou je okrem iného aj uvedomovanie si, že naše talenty nie sú naše. Sú prepožičané, a to je obrovská zodpovednosť a poslanie každého človeka, ktorý v sebe takýto dar nosí.

DOMINIKA GURBAĽOVÁ

Speváčka a multiinštrumentalistka s podmanivým hlasom, ktorej autorské piesne sú charakteristické vlastným rukopisom hudby, biblickými textami, modlitbami, aj silnými osobnými výpoveďami. Doposiaľ vydala 5 autorských albumov a spolupracuje na rôznych sprievodných projektoch. Túži sprostredkovať a prehlbovať spoločenstvo s Bohom cez hudbu, byť nástrojom k uzdraveniu a radosti, a pomôcť cez hudbu a slovo vyjadriť to, na čo človek niekedy sám slová hľadá.

LENKA A ŽALMY

Lenka Radvanská s kapelou zhudobňuje žalmy a využíva pri tom prvky populárnych hudobných štýlov ako pop, rock, swing či jazz. Verí, že žalmy ako Božie slovo sú účinnou modlitbou aj dnes. Inšpiruje ju, že sú v nich opísané všetky ľudské emócie a môže si z nich vyberať aj podľa toho, čo práve cíti, a aké pocity chce viac pochopiť alebo vyjadriť v danej životnej situácii. Príďte si vypočuť hudobné interpretácie žalmov v jej unikátnom prevedení.

MIRIAM PENŤOVÁ & BAND

Mladá talentovaná speváčka a hudobníčka s množstvom autorskej tvorby, ktorej texty sú úprimným a radostným vyjadrením viery a dôvery voči Bohu a tiež uistením o identite Božích detí. Tento rok vydala svoj druhý album s názvom „Ty ma prijímaš”. Na CampFeste bude už po štvrtýkrát účinkovať s doprovodom rodinnej kapely, ktorej členmi budú jazzový klavirista, bluesový gitarista a vokalistka hrajúca aj na cajon. Ich hudba je citlivým prepojením ich talentov s uctievaním Boha, ktorého srdce túžia skrze ňu prinášať.

ISAAC RECORDS

Zoskupenie kresťanských rapperov z rôznych kútov Slovenska. Ich tvorba je jednoducho „život na papieri”. Výstižné texty reflektujú dnešnú dobu, ich prežívanie a osobný život s Bohom. Leumas, George, Selah, Empo a DJ Damian Custom Beats – toto sú členovia zoskupenia, ktorého názov pramení z biblického príbehu o Izákovi, ktorého chcel jeho otec Abrahám obetovať Bohu ako znak odovzdanosti a vernosti. Aj oni spravili rozhodnutie dať svoje talenty a lásku k hudbe Bohu k dispozícii a zvestujú evanjelium prostredníctvom hudby.

TOWMEOT

Názov projektu TOW MEOT v preklade z hebrejčiny znamená „veľmi dobrý”. Chce tejto generácii mladých ľudí odkázať, že tak ich vidí Boh a preto tomu môžu veriť aj oni. Aktuálnymi členmi tohto zoskupenia sú štyria kresťanskí rapperi: Augustín, dawidd, MT a Dafčo, ktorí jedinečnosťou svojich životných príbehov prinášajú na pódium texty plné svedectiev, myšlienky na zamyslenie, ale aj slová povzbudenia. Rap, ako jeden z najpopulárnejších žánrov, vnímajú ako skvelý nástroj na oslavu Boha, do ktorej pozývajú aj vás!

CITYHOUSE MUSIC (CZ)

Domovská chválová kapela cirkvi CityHouse v Brne. „Veríme, že hudba má moc. Pomáha nám nájsť vhodné slová, hovorí do našich životných období, povzbudzuje nás a prebúdza nás k radosti.” Svoju tvorbu by v troch slovách opísali ako relevantnú, zrozumiteľnú a apelujúcu. Prinášajú vlastnú tvorbu v kombinácii s inými známymi piesňami a anglickým zahraničným worshipom. Túžbou a víziou tejto kapely je vytvoriť priestor pre uctievanie, kde sa bude môcť každý osobne stretnúť s Ježišom a zažiť Jeho premieňajúcu prítomnosť a moc.

BCC WORSHIP

Chválospevová kapela spoločenstva Bratislava City Church, patriace pod Apoštolskú cirkev na Slovensku. Túžia po tom, aby boli ich piesne a chvály autentickým vyjadrením vďaky Bohu za to, čo robí v ich životoch, a aby mohli byť nástrojom pre to, aby ľudia prežívali Jeho blízkosť. Na konte majú už 7 albumov s ich autorskými piesňami, medzi ktoré patria napr. O Tebe snívam, Jediné miesto, Nádej, či Elyon. Ich najnovšími singlami sú piesne Identita a Tvojou cestou. 

BONFIRE

Slovenská worshipová kapela, ktorá túži prinášať oheň Božej prítomnosti a slávy, a zažívať a vidieť, ako sú ľudia, mestá a národy premieňané prostredníctvom uctievania Ježiša Krista v Duchu a v pravde. Svoje autorské piesne už vydali aj vo forme albumu s názvom Tehillah. „Veríme, že služba chvál je niečo, do čoho nás Boh povolal, a berieme to ako privilégium. Zároveň nás baví a napĺňa byť spolu, budovať priateľstvo a tvoriť hudbu, ktorá prináša posolstvo evanjelia.”

HLAVNÍ REČNÍCI

Eva
Hrešková

vedúca chvál v Spoločenstve Martindom v Bratislave

„Love story“, ktorá vyráža dych. Mnohí hľadáme v živote svoje miesto, túžime po prijatí, láskavom obdive a úspechoch na rôznych frontoch. Niekedy cez naše bádanie nevidíme, čo nás obklopuje, kde sme práve v tejto chvíli, a kto sme naozaj. Čo ak toto poznanie môže zmeniť úplne všetko?

Vlado
Žák

pastor, zakladateľ a líder spoločenstva Otcov dom v Bratislave

Skrze pokrytecké náboženstvo sa diablovi dlho darilo kriviť Boží obraz v našich očiach tak, aby sme Ho videli len ako neprístupného, trestajúceho, či niekoho, koho priazeň si musíme zaslúžiť. Ježiš nám však odhalil Jeho skutočný charakter tým, že nám zjavil Boha ako Abbu – dobrého Otca. Osobné spoznanie Boha ako svojho milujúceho Otca je pre dnešnú tzv. „fatherless generation“ kľúčové! Pramenia z neho totiž odpovede na dve najdôležitejšie otázky tvojho života. Ktoré to sú? Dozvieš sa vo štvrtok večer. 

Tomáš
Štrba

pastor CityChurch Pezinok


Pri čítaní podobenstva o stratenom, márnotratnom synovi sa mnohí ľahko stotožnia s jeho príbehom. Ale čo ak bol v skutočnosti stratený aj jeho brat, ktorého vnímame ako toho “dobrého”? Kto z nás si vlastne môže povedať, že je dosť dobrý? Stačí byť dobrým alebo existuje k Otcovi iná cesta? Možno sa snažíš Jeho prijatie zaslúžiť. Možno hľadáš naplnenie úplne niekde inde, no nenachádzaš ho. Nikdy nie je neskoro na to, aby si sa vrátil k Otcovi.

 

Janko
Buc

Marek
Madro

Janko Buc & Marek Madro

V živote nás ovplyvňuje veľmi veľa vecí. Dotýkajú sa nás a to nás formuje alebo deformuje. Človek je tajomstvo. Nie vždy mu rozumieme, nie vždy rozumejú nám a nie vždy rozumieme sebe. Sme tu a život máme pred sebou. Sme v ňom sami alebo sa môžeme o niekoho oprieť? Kde je Boh v mojom živote, v celom mojom prežívaní a myslení? Pozývame vás na diskusiu Mareka Madra – psychológa, riaditeľa a zakladateľa internetovej poradne pre mladých – IPčko.sk a Janka Buca, ktorý je už 26 rokov katolíckym kňazom, dlhodobo pracoval s mládežou, v súčasnosti pracuje v RTVS a je aktívnou súčasťou mnohých projektov a platforiem.

Denisa
Nikodémová

Dagmar
Mozolová

Denisa Nikodémová & Dagmar Mozolová

Počas druhej svetovej vojny bolo z územia vtedajšieho Slovenského štátu deportovaných viac ako 69 000 ľudí. Tí, ktorí zostali, prežili aj vďaka statočným Slovákom, ktorí zachránili ľudské životy. Príbeh o bolesti, ale aj nádeji vám porozpráva Doc.RNDr. Denisa Nikodémová, PhD. Rozhovor bude moderovať bude Dagmar Mozolová, držiteľka ocenenia Krištáľové krídlo, ktorá tieto príbehy už desať rokov spracúva v Rádiu Slovensko.