KAPELY

PROGRAM & KAPELY PRIEBEŽNE AKTUALIZUJEME.

Adam & Ewa

Alternatívna hudba s elementami popu. Experimentujú so zvukmi a ich autorské skladby sú
inšpirované každodenným životom aj duchovným prežívaním. Ewa Sipos je pôvodom z Poľska.
Tvorí a spieva v troch jazykoch (EN, SK, PL). Adam Hudec je zakladateľom svojej vlastnej
bassgitarovej akadémie a súčasne je členom kapely GrooveHub.

ADONAI (CZ)

Česká worshipová kapela, ktorej víziou je prinášať na scénu nové české chvály. Napriek tomu,
že sú roztrúsení po celej republike a majú už svoje rodiny a službu, neprestávajú chválami slúžiť
spoločne, pretože to vnímajú ako svoje povolanie. Doposiaľ už vydali dva albumy autorských
chvál. Ich túžbou je priniesť živého Ježiša tým, ktorí ho nepoznajú a priviesť k Božiemu trónu
Jeho nasledovníkov.

ALIVE (CZ)

ALIVE je česká worshipová kapela, ktorá svojou tvorbou túži prinášať novosť do Českej chvály. Či už autorskými piesňami alebo vlastným poňatím ostatných chválových piesní. Svojou chválou túžia prinášať posolstvo, že Boh je živý!

An(dž)elino

Kresťanská rocková kapela z nitrianskeho kraja, ktorá verí, že hudba je jeden z veľkých fenoménov dnešnej doby a má obrovský vplyv na ľudí. Tvoria kvalitnú hudbu a jednoduché priame texty, ktorých posolstvom je to, aký je Boh a čo koná. Na konte už majú 2 albumy a síce sa hudbou neživia a ani sa živiť neplánujú, šírenie evanjelia tým, čo ich baví, vnímajú ako obrovský dar a príležitosť.

bonfire

Slovenská worshipová kapela, ktorá túži prinášať oheň Božej prítomnosti a slávy, a zažívať a vidieť, ako sú ľudia, mestá a národy premieňané prostredníctvom uctievania Ježiša Krista v Duchu a pravde. 

Dávid Jopčík

Chvála je jeho srdcovou záležitosťou. Vášeň pre tvorbu sa v ňom zrodila už keď bol malý chlapec. Dávidove autorské texty sú jeho svedectvom a odrážajú jeho život s Bohom. Niektoré z nich majú evanjelizačný charakter. Hudba je jeho najväčšou vášňou, ktorej sa venuje najviac, ako sa len dá.

ESPÉ

Dobre známa worshipová kapela, vychádzajúca zo spoločenstva SP. Okrem vedenia chvál sa takmer každý deň stretávajú v službe pre Božie kráľovstvo. Ich túžbou je vidieť rodiny, spoločenstvá, mestá a národy premenené Božou láskou skrze autentickú chválu a uctievanie mena Ježiš. O skladanie väčšiny piesní sa stará líder kapely – Július Slovák.

GODZONE

Hlavným zameraním tohto projektu je evanjelizácia mladej generácie. Víziou mladých ľudí, ktorí sú súčasťou tejto služby, je priniesť prebudenie, zjednotenie, motiváciu a povzbudenie. Silné posolstvo evanjelia túžia prinášať spôsobom, ktorý zasahuje – atraktívnym, kreatívnym a moderným. Za predošlé roky už oslovili desaťtisíce mladých v Slovenskej i Českej republike a to mimo ďalších aktivít aj formou GODZONE TOUR, ktorú pravidelne organizujú.

havrilla

Hudobná tvorba Dušana Havrillu je pátraním po silnej výpovedi v obsahovej aj formálnej stránke. Intímny jazyk hudby a textu nie je priamočiary, ponúka aj druhý plán, a môže byť pozitívnym prísľubom stále zrejúceho autorského štýlu. Sólo debut znie poctivo, priznáva štart, limity, spoluprácu s ostrieľaným D. Špinerom, ale netají talent. Aj keď harmónie a väčšinu textov vytvoril Havrilla v Írsku, aranž pesničiek vznikal na liptovskej chalupe. Tento priestor sa preniesol aj do výsledného tvarovania hudby a v nahrávkach sa dá objaviť praskanie ohňa, kulisy dažďa a ruchy chalupy. Album tak spadá do kategórie „sadni si a počúvaj“.

HERO

Band, ktorý pozostáva z piatich členov. Jej hudobný štýl by sme mohli charakterizovať ako elektro-pop-rock. Kapela sa svoju tvorbu snaží prezentovať prostredníctvom čerstvého a originálneho zvuku. Názov HERO reprezentuje hrdinu, ktorým je pre nich Boh. Víziou kapely je povzbudiť svojou tvorbou veriacich aj neveriacich ľudí na ceste bližšie k Nemu samému.

 

Homecoming

Homecoming nepredstavuje „nové meno kapely na hudobnej scéne“. Predstavuje Worship Team, ktorý nesie víziu a to nezávisle od akejkoľvek fixnej zostavy kapely. Tvorí spoluprácu mnohých hudobníkov naprieč Slovenskom a túži vovádzať ľudí do chvál v absolútnej odovzdanosti Bohu a Jeho zámeru. Vo vedení stoja Lýdia Rišová & Krištof Letko.

Isaac Records

Zoskupenie štyroch mladých talentovaných rapperov z rôznych kútov Slovenska. Výstižné texty reflektujú dnešnú dobu, no predovšetkým ich osobný život s Bohom. Zúčastnili sa už rôznych letných festivalov, mládežníckych akcií či táborov a v spolupráci s organizáciou SEM sa podieľajú na misijno-prevenčných koncertoch na školách. Autentickým spôsobom poukazujú na možnosť evanjelizácie práve prostredníctvom rapu.

LIFT UP (CZ)

Česká novinka na CampFeste, ktorej vízia znie: „Náš Král nám říká, abychom pozvedli mnoho věcí: hlavu, oči, srdce, ruce a hlasy. Nemají být pozvednuty k naší vlastní slávě, ale k Tomu, který je celý slavný. Když tedy společně hrajeme a zpíváme jako parta hříšníků, kterým král Ježíš odpustil, odpovídáme na Jeho milosrdenství a milost celým svým já. Vyznáváme, chválíme a vyprávíme o dobrotě našeho Boha a zveme vás, abyste s námi také pozvedli svou píseň.“

Marana Tha

Marana Tha sa nenazýva kapelou, ale skôr hudobnou službou spoločenstva Marana Tha v Prešove. Pravidelne usporadúvajú Večery chvál. V spoločenstve pôsobia viacerí worship leadri a ako svoju úlohu v prvom rade vnímajú modliť sa s ľuďmi a spoločne vstupovať do Božej prítomnosti.

Martindom Worship

Martindom Worship je súčasťou spoločenstva Martindom v Bratislave. Málokedy hrajú v tej istej zostave a hudbou, ktorú tvoria, túžia ľudí inšpirovať v živote s Bohom a vovádzať ich do hĺbky Božieho srdca. To, na čo sa zameriavajú viac ako na hudbu, je uctievanie a postoj srdca. Ich prvé live chválové CD nesie názov “Jediný skutočný Kráľ“ a rozhodne stojí za vypočutie.

Miriam Chovancová & band

Jazzový  klavirista, bluesový gitarista, rockový bubeník a speváčka, ktorá má rada z každého rožku trošku. Ako kapela slúžia v zbore Otcov dom v Bratislave. Táto mladá speváčka a hudobníčka príde na CampFest s vlastným repertoárom. Jej tvorba je vyznaním viery, ktorá je pevne postavená na pravdách Božieho Slova. Spievať Bohu bolo jej túžbou odmalička.

 

Praise & Bluesship Band

Bluesrocková kapela, ktorá pôsobí na scéne od roku 2006. Po niekoľkoročnej prestávke sa vracia vo vynovenej zostave a v jej repertoári si môžete vypočuť rôzne žánre, ktoré majú svoje korene v afroamerickej hudbe. Bluesrock, Funky, Gospel, Blues, Rock 70´. Cieľom P&B Bandu je prinášať „dobré správy“ spôsobom, ktorý môže osloviť rôznorodé publikum, či už v kresťanskej komunite, alebo hľadajúcich ľudí mimo kresťanských kruhov. 

Rieka Života

V našom srdci znie pieseň a túžime ju vyspievať. Nie z veľkého hudobného talentu, ale z tejto túžby sa zrodila idea otvoreného modlitebného stretnutia, ktorého názov Prvá nedeľa od roku 1996 už v regióne zľudovel. Neidentifikujeme sa ako kapela, ale skôr ako spoločenstvo a veríme, že to cítiť aj v našich piesňach. 

Slnovrat

Hudobná skupina, ktorá vznikla už v roku 1998. Od svojich začiatkov až po dnes preferuje vlastné autorské piesne, ktoré sú výpoveďou prežívania ich každodenného života. Kapela hrá hudbu, ktorá by sa dala zaradiť k štýlom ako folk, miestami prekrývajúci sa so žánrami bluesu, rock’n’roll, či funky.

 

Till I Get Home

Kapela Till I Get Home oficiálne vznikla v roku 2019 a predstavila sa pilotným singlom “Otec, hory a ja”. Momentálne intenzívne pracuje na svojom debutovom albume. Je to partia troch chalanov zo Západného Slovenska, ktorí vymýšľajú alternatívnu autorskú hudbu a kombinujú elektronický zvuk so zvukom tradičných hudobných nástrojov. Majú radi autentickosť, minimalizmus, priateľstvá, hlboké myšlienky, neprvoplánové nápady a novú hudbu, ktorú túžia doručovať všetkým ľuďom, nielen veriacim bratom a sestrám. Nepovažujú sa za ľudí, ktorí robia kresťanskú hudbu. „Sme kresťania, ktorí robia hudbu a popri tom cítime, že žijeme. Všetko to chceme robiť ako pre Ježiša. Od každodenných maličkostí až po produkciu.“

Timothy & TWC collective

Tento rok bude program kapely Timothy o čosi špeciálnejší. TWC tím verí, že tvorivosť, krása a rozmanitosť v umení pod vedením Ducha Svätého uctieva a vedie k uctievaniu nášho Stvoriteľa druhých. Pomedzi vstupy kapely Timothy majú pre vás pripravené krátke ukážky, odkazujúce na slobodu, uzdravenie a hĺbku, v ktorej nachádzajú Boha v každodennom živote a v činnostiach, pre ktoré im horí srdce.

Tretí deň

Hudobná skupina, ktorá vznikla už v roku 1998. Od svojich začiatkov až po dnes preferuje vlastné autorské piesne, ktoré sú výpoveďou prežívania ich každodenného života. Kapela hrá hudbu, ktorá by sa dala zaradiť k štýlom ako folk, miestami prekrývajúci sa so žánrami bluesu, rock’n’roll, či funky.

 

Way to go (CZ)

Pop-rocková kapela skladajúca sa z 5 mladých mužov, ktorí svojím osobitým štýlom vystupovania postavia svoje publikum zo stoličiek. Hlboké texty podané rozmanitými viachlasmi sú paralelami k ich životom a skúsenostiam. Pôsobia v najrôznejších odvetviach povolaní, ale hudba je to, k čomu sa cítia byť povolaní najviac. „Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce.“ 

Worshiproom Music

Slovenská worshipová kapela, tvoriaca vlastné piesne, ktoré vychádzajú zo životných skúseností a osobnej modlitby jej členov. Viesť ľudí vo chvále je pre nich obrovskou poctou a ich túžbou je, aby sa s milujúcim Bohom osobne stretol úplne každý. 

ZAHRANIČNÍ HOSTIA

Seth & Rachel Enos (USA)

Worship pastory z USA, ktorí sa zoznámili na projekte WorshipMob. 
Momentálne pôsobia v Sanctuary church, kde chvália Boha naplno a každý deň, ich tvorba je nový moderný worship.

Pyramid Park (UK)

Indie Pop autor Pyramid Park začal svoju hudobnú kariéru vo veku 11 rokov, po strate svojho otca.
Táto náhla strata podporila jeho štart v hudbe, vďaka ktorej sa opäť cítil blízko svojho otca a 
tak sa rozhodol pomôcť iným ľuďom v ich problémoch tým, že do svojho umenia vložil všetko.
 

OCTOBER LIGHT (HR)

Ska a oslava Boha? Aj to sa dá, zabavte sa, a zatancujte si na kapele, 
ktorá už niekoľko rokov prináša svoju Chorvátsku hudbu aj na Campfest.

5.8. - 8.8.

ADAM & EWA
AN(DŽ)ELINO
BONFIRE
G.O.D.’S
CHRIS & LYDIA
ISAAC RECORDS
JAMES EVANS BAND
KOSTOLŇA
LCH LIVE
MARANA THA
MARTINDOM WORSHIP
NOEMIRACLES
PIARMUSIC
RADOSTNÉ SRDCE
SLNOVRAT
TIMOTHY
TRETÍ DEŇ
WAY TO GO

SLAVO POLOHA
JÁN BUC
DANNY JONES
ANDREA BIELOVÁ
LENKA SLAVKOVSKÁ
MARIÁN KAŇUCH
MICHAL STEINER
PETER HRUBO
JOŽKO & MARUŠKA GREXOVÍ 

NA TÉMY, KTORÉ MLADÍ SKUTOČNE
RIEŠIA – SEX, KRESŤANSTVO,
REÁLNOSŤ, SOCIÁLNE SIETE,
ZÁVISLOSŤ, COVID.

HANGÁR

18:30 – 21:05 HLAVNÝ VEČERNÝ PROGRAM

Worship: Tretí deň (SK)

Speaker: Slavo Poloha – Zaskočený Boh?

22:35 – 23:25 Koncert – rap: Isaac Records (SK)

HUMNO

21:25 – 22:15 Koncert: G.O.D.’s (SK)

HANGÁR

09:00 – 10:40 HLAVNÝ RANNÝ PROGRAM

Worship: James Evans Band (SK/UK)

Speaker: Janko Buc – Teraz dezert!

12:10 – 13:10 Worship: Martindom Worship (SK)

14:40 – 16:00 Youth Talk: Sociálne siete a ja alebo pomáha TikTok evanjelizácii? (hostia & kapela James Evans Band inak)

18:30 – 21:05 HLAVNÝ VEČERNÝ PROGRAM

Worship: Timothy (SK)

Speaker: Danny Jones – Zadarmo

22:35 – 23:25 Koncert: Noemiracles (CZ)

HUMNO

11:00 – 11:50 Koncert: Slnovrat (SK) 

13:30 – 14:20 Seminár: Michal Steiner: Dobre už vraj bolo

14:30 – 15:20 Workshop: Tanečný workshop

16:15 – 17:05 Koncert: Adam & Ewa (SK)

17:30 – 18:20 Seminár: Peter Hrubo: Ekologická kríza – a čo ja s tým?

21:25 – 22:15 Koncert: An(dž)elino (SK)

CF HOME

13:00 Kvetinový workshop so Swetllush Prior

HANGÁR

09:00 – 10:40 HLAVNÝ RANNÝ PROGRAM

Worship: Marana Tha (SK)

Speaker: Andrea Bielová & Lenka Slavkovská – Pripravení na nečakané

12:10 – 13:10 Koncert: Radostné srdce (SK)

14:40 – 16:00 Worship a svedectvá: LCH LIVE (SK)

18:30 – 21:05 HLAVNÝ VEČERNÝ PROGRAM

Worship: PiarMusic (SK)

Speaker: Marián Kaňuch – A čo ja s tým?

22:15 – 23:05 Koncert: Way to go (CZ)

HUMNO

11:00 – 11:50 Worship: Kostolňa (SK)

13:30 – 14:20 Seminár: Danny Jones: Hanba

14:40 – 15:30 Seminár: Marián Kaňuch: Základný balíček prežitia

16:20 – 17:10 Worship: CHRIS & LYDIA (SK)

17:30 – 18:20 Seminár: Jožko a Maruška Grexovi: Čo ťa Instagram (ne)naučí o chodení a sexe

HUMNO

08:00 – 09:30 RANNÝ PROGRAM 

Worship: Bonfire (SK)

Program pre dobrovoľníkov & účastníkov


Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

REČNÍCI

Albína
Beňová

Kresťanský poradca, člen tímu MPK

Andrea
Bielová

Výkonná riaditeľka ZKSM o.z.

Edo
Filo

Predseda ZKSM o.z.

Jakub & Monika
Vejmělkovci

Autori podcastu Láska a jiné srandy, vedúci mládeže v Brne

Marek
Mäsiar

Psychiater a psychoterapeut

Martina
Polohová

Pastorálna teologička, špeciálna pedagogička a psychoterapeutka

Michal
Kevický

Kazateľ zboru BJB Viera v Bratislave

Miro
Tóth

Pastor zboru AC Košice, frontman kapely Tretí deň

Peter
Halušťok

Koordinátor misie Biblia a financie

Peter
Hrubo

Mentor vedúcich misijnej služby organizácie Josiah Venture

Peter
Lipták

Ohlasovateľ evanjelia zo spoločenstva Maják v Košiciach

Slavo
Poloha

Kresťanský poradca, člen tímu MPK

Tomáš
Štrba

Pastor CityChurch Pezinok

Vlado
Žák

Pastor, zakladateľ a líder spoločenstva Otcov dom v Bratislave

Zuzana
Viktorová

Koordinátor misie Biblia a financie

Zuzka
Džubakovská

Kreatívec preventívneho evanjelizačného projektu EXIT TOUR