Adam & Ewa

Alternatívna hudba s elementami popu. Experimentujú so zvukmi a ich autorské skladby sú inšpirované každodenným životom aj duchovným prežívaním. Ewa je pôvodom z Poľska. Tvorí a spieva v troch jazykoch (EN, SK, PL). Adam je zakladateľom svojej vlastnej bassgitarovej akadémie a súčasne je členom kapely GrooveHub. Ewa s Adamom sa prvýkrát stretli v štúdiu pri nahrávaní ewinho solo albumu „Sama“ a za jeden a pol dňa sa im podarilo nahrať celý hudobný materiál. Nenechajte si ujsť ich vystúpenie!

ADONAI

Česká worshipová kapela, ktorej víziou je prinášať na scénu nové české chvály. Svoju autorskú hudbu kombinujú s repertoárom známych worship piesní. Ako kapela začali pôsobiť ešte v čase, keď boli študentami z jedného mesta a veria, že Boh v čase chvál jedná. Napriek tomu, že sú roztrúsení po celej republike a majú už svoje rodiny a službu, neprestávajú chválami slúžiť spoločne, pretože to vnímajú ako svoje povolanie. Doposiaľ už vydali dva albumy autorských chvál. Ich túžbou je priniesť živého Ježiša tým, ktorí ho nepoznajú a priviesť k Božiemu trónu Jeho nasledovníkov.

An(dž)elino

Kresťanská rocková kapela z nitrianskeho kraja, ktorá verí, že hudba je jeden z veľkých fenoménov dnešnej doby a má obrovský vplyv na ľudí. Tvoria kvalitnú hudbu a jednoduché priame texty, ktorých posolstvom je to, aký je Boh a čo koná. Na konte už majú 2 albumy a síce sa hudbou neživia a ani sa živiť neplánujú, šírenie evanjelia tým, čo ich baví, vnímajú ako obrovský dar a príležitosť.

alltide

Traja kamaráti z Prešova a okolia, ktorí spolu začali tvoriť hudbu približne pred rokom a pol. K založeniu ich inšpiroval spoločný hudobný zážitok, ktorým bol koncert vo Viedni. Vo svojej hudbe spájajú akustické nástroje s elektronickými prvkami blízkymi indie folku/indie pop žánrom. Ich prvá autorská pieseň “Vlnám“ vznikla začiatkom minulého roka. Neskôr predstavili druhú novinku s názvom “Unikám“. Naposledy vydali prvú pieseň z ich debutového EP s názvom “pamätaj si ma“. Celé EP vznikalo v ich novom štúdiu a na ich obľúbenej chate. Celistvý projekt je vyjadrením ich príbehu s vedomím minulosti a vidinou do budúcnosti. 

BCC Worship

Chválospevová kapela bratislavského zboru City Church s jasnou víziou – uctievať svojho Boha srdcom, hudbou a životom. Veria, že On tvorí to najlepšie a preto mu chcú dávať naspäť to najlepšie práve skrze hudbu, ktorú robia. Chcú, aby boli ich piesne skutočne autentickým vyjadrením ich každodenného života s Ježišom. Na konte majú už 7 albumov s ich autorskými piesňami, medzi ktoré patria napr. O Tebe snívam, Jediné miesto, Nádej, či Elyon.

Bonfire

Slovenská worshipová kapela, ktorá túži prinášať oheň Božej prítomnosti a slávy & zažívať a vidieť, ako sú ľudia, mestá a národy premieňané prostredníctvom uctievania Ježiša Krista v Duchu a pravde. 

CHRIS & LYDIA

Collaboration dvoch dlhodobo samostatne pôsobiacich worship leadrov. S vedomím, že Boh je ich najväčšou životnou prioritou, túžia autenticky vovádzať ľudí do chvál a očakávať nadprirodzené. Služba je ich životným štýlom a hudba neoddeliteľnou súčasťou. Chcú robiť veci so srdcom “all in“. Pochádzajú z toho istého mesta, no stretli sa úplne náhodne. Na CampFeste budú viesť chvály v spolupráci s niekoľkými ďalšími hudobníkmi.

Dávid Jopčík

Chvála je jeho srdcovou záležitosťou. Vášeň pre tvorbu sa v ňom zrodila už keď bol malý chlapec. Dávidove autorské texty sú jeho svedectvom a odrážajú jeho život s Bohom. Niektoré z nich majú evanjelizačný charakter. Hudba je jednoducho jeho najväčšou vášňou, ktorej sa venuje najviac, ako sa len dá.

ESPÉ

Dobre známa worshipová kapela, vychádzajúca zo spoločenstva SP. Okrem vedenia chvál sa takmer každý deň stretávajú v službe pre Božie kráľovstvo. Ich túžbou je vidieť rodiny, spoločenstvá, mestá a národy premenené Božou láskou skrze autentickú chválu a uctievanie mena Ježiš. O skladanie väčšiny piesní sa stará líder kapely – Július Slovák.

Ewa & Dávid

Chválové duo inak samostatne fungujúcich umelcov. Charakterizuje ich autentický a spontánny prejav. Obaja majú radi vokálne a hudobné experimenty. Zaujímavosťou je, že medzi Ewou a Dávidom je 20-ročný vekový rozdiel. Zdieľajú však svoje pohľady na život a na Pána Boha a to sa jedinečne odzrkadľuje aj v ich tvorbe a interpretácií.

G.O.D.'s

Vokálno – inštrumentálne dámske kvarteto z Prešova, ktoré tento rok oslavuje 15. výročie svojho vzniku. Spievajú prevažne americký gospel, no svoj repertoár vždy spestria aj autorskými piesňami umeleckej vedúcej Jany T. Ferenčíkovej. Interpretujú skladby od umelcov ako Kirk Franklin, Whitney Houston, Take 6 a iní. Milujú kávu, smiech, romantickosť a život s Bohom – taký obyčajný.

GODZONE

Hlavným zameraním tohto projektu je evanjelizácia mladej generácie. Víziou mladých ľudí, ktorí sú súčasťou tejto služby, je priniesť prebudenie, zjednotenie, motiváciu a povzbudenie. Silné posolstvo evanjelia túžia prinášať spôsobom, ktorý zasahuje – atraktívnym, kreatívnym a moderným.Za predošlé roky už oslovili desaťtisíce mladých v Slovenskej i Českej republike a to mimo ďalších aktivít aj formou GODZONE TOUR, ktorú pravidelne organizujú.

HERO

Band, ktorý pozostáva z piatich členov. Jej hudobný štýl by sme mohli charakterizovať ako elektro-pop-rock. Kapela sa svoju tvorbu snaží prezentovať prostredníctvom čerstvého a originálneho zvuku.
Názov HERO reprezentuje hrdinu, ktorým je pre nich Boh. Víziou kapely je povzbudiť svojou tvorbou veriacich aj neveriacich ľudí na ceste bližšie k Nemu samému.

 

Isaac Records

Zoskupenie štyroch mladých talentovaných rapperov z rôznych kútov Slovenska. Výstižné texty reflektujú dnešnú dobu a prinášajú veľmi jasné posolstvo. Zúčastnili sa už rôznych letných festivalov, mládežníckych akcií a táborov. Počas minulého roka navštívili niekoľko škôl. Autentickým spôsobom poukazujú na možnosť evanjelizácie práve prostredníctvom rapu. Nudiť sa rozhodne nebudete! 

James Evans Band

Multiinštrumentalista, spevák a skladateľ írsko-židovskej národnosti. Pôvodom je z Walesu, no už viac ako 20 rokov žije na Slovensku. Energická keltská hudba v podaní jeho huslí častokrát pripomína náš folklór. Jedinečné melódie dopĺňa o harmónie, príznačné pre stredný východ. V roku 2017 vydal debutový autorský album pod názvom „Journey home“. Dnes sa James venuje prioritne autorskej tvorbe v zoskupení James Evans Band. Svojou hudbou najradšej prináša radosť, no tak, ako to v živote býva, energické husľové piesne striedajú aj gitarové balady. Nenechajte si ujsť tento unikátny zážitok!

Kostolňa

Kostolňa je skôr o vzťahu ako o službe. Cieľom je otvoriť citlivé témy a odovzdať dobrú správu, že nikto už nemusí žiť v hanbe alebo strachu. Ježiš to už zariadil. V rámci festivalu CampFest za tento projekt vystúpi Marián Futáš s kapelou. Tešiť sa môžete na set ich autorských piesní.

LCH LIVE

Chválová kapela, denne cestujúca naprieč celým Slovenskom, s cieľom slúžiť kdekoľvek sa dá. Jej členovia pochádzajú z rôznych kútov Slovenska a tak neplánovane tvoria priateľský prienik viacerých spoločenstiev. Cieľové publikum majú jasne definované – Boh, On jediný, ktorý je schopný počúvať stále. Ich víziou a túžbou sú prorocké chvály a ich rozrastanie sa všade navôkol.

Marana Tha

Nenazývajú sa kapelou, ale skôr hudobnou službou spoločenstva Marana Tha v Prešove. Pravidelne usporadúvajú Večery chvál. V spoločenstve pôsobia viacerí worship leadri a ako svoju úlohu v prvom rade vnímajú modliť sa s ľuďmi a spoločne vstupovať do Božej prítomnosti.

Martindom Worship

Martindom Worship je súčasťou spoločenstva Martindom v Bratislave. Málokedy hrajú v tej istej zostave a hudbou, ktorú tvoria, túžia ľudí inšpirovať v živote s Bohom a vovádzať ich do hĺbky Božieho srdca. To, na čo sa zameriavajú viac ako na hudbu, je uctievanie a postoj srdca. Minulý rok vydali svoje prvé live chválové CD “Jediný skutočný Kráľ“, ktoré rozhodne stojí za vypočutie.

Miriam Chovancová & band

Jazzový  klavirista, bluesový gitarista, rockový bubeník a speváčka, ktorá má rada „z každého rožku trošku“. Ako kapela slúžia v zbore Otcov dom v Bratislave. Táto mladá speváčka a hudobníčka príde na CampFest s vlastným repertoárom. Jej tvorba je vyznaním viery, ktorá je pevne postavená na pravdách Božieho Slova. Spievať Bohu bolo jej túžbou odmalička.

Miťo Bodnár

Či už sám alebo so svojím bandom – chvália Boha všade tam, kde sa dá, a kedy sa dá. Ich poslaním je priniesť evanjelium k ľuďom, ktorí ešte Ježiša nespoznali ako svojho Spasiteľa. Na týchto chválach jednoznačne zažiješ, čo to znamená, keď z teba srší vášeň pre Boha a Jeho zámery.

Noemiracles

Nenechajte si ujsť koncert českej štvorčlennej kapely z Třinecka! Vystúpia s vlastnou autorskou tvorbou. Zaradiť sa môžu k štýlu alternative-pop. Na čele s Noemi Macura majú na svojom konte dva albumy. „Ponad wszystko“ – v poľštine a „Návrat“ – celý v českom jazyku.

PiarMusic

Zoskupenie worship lídrov a hudobníkov, vychádzajúcich zo spoločenstva Piar. Na Slovensku sú známi predovšetkým veľmi rýchlo šíriacimi sa autorskými piesňami a Chválami, ktoré pravidelne organizujú v rámci svojho spoločenstva. Súčasťou tohto zoskupenia sú členovia kapiel GodKnows, Heartbeat a ďalší autori a umelci. Na tohtoročnom CampFeste budú po prvýkrát viesť večerné chvály.

Radostné srdce

Hudobné zoskupenie z mesta Partizánske, ktoré je aktuálne už treťou generáciou detí, na ktorého vedení sa podieľa Mária Wiesnerová. Majú za sebou už množstvo koncertov a taktiež službu na pravidelných nedeľných zhromaždeniach. Je pre nich radosť búrať múry medzi denomináciami, národnosťami, či ľuďmi navzájom. Na CampFeste predstavia jedinečný album “Malý Dávid 3“, ktorého predchodcovia sú už roky známe po celom Slovensku.

Slnovrat

Hudobná skupina, ktorá vznikla už v roku 1998. Od prvých začiatkov až po dnes preferuje vlastné autorské piesne, ktoré sú výpoveďou prežívania ich každodenného života. Kapela hrá hudbu, ktorá by sa dala zaradiť k štýlom ako folk miestami prekrývajúci sa so žánrami bluesu, rock’n’roll, či funky.

TowMeot

Názov TowMeot, ktorý skupina nesie, v preklade z hebrejčiny znamená “veľmi dobrý”.

Skupinu aktuálne tvoria štyria kresťanskí raperi, ktorí jedinečnosťou svojich životných príbehov prinášajú na pódium texty plné svedectiev, myšlienok na zamyslenie, ale aj slová povzbudenia. Rap vnímajú v dnešnej dobe ako najpopulárnejší hudobný žáner a skvelú príležitosť, ako osláviť Boha. Pozývajú ťa pridať sa tiež.

Timothy

Už roky pôsobiaca slovenská worshipová kapela, ktorá je súčasťou služby Mládeže pre Krista na Slovensku. Služba v Timothy je pre nich viac ako kapela. Je to misia a poslanie, ako spájať Božie veci nadštandardným spôsobom a budovať jednotu v našej krajine. Už mnoho rokov snívajú sen o prebudení (nielen) na Slovensku a veria, že Boh vidí práve v tebe svoj nástroj, ktorým môže premeniť tvoje okolie.

 

Tretí deň

Slovenská worshipová kapela, ktorá už roky stabilne pôsobí na slovenskej a českej gospelovej scéne, ako aj na medzinárodných pódiách. Frontmanom kapely je Miro Tóth, ktorý ako jeden zo zakladateľov pôsobí ako spevák a gitarista. Členovia Tretieho dňa sa tvorbe venujú už od 90-tych rokov a doposiaľ sa podieľali na vzniku 15 albumov. Zaradiť sa môžu k štýlom ako pop rock, gospel, či worship. Ich hlavným poslaním je tvoriť hudbu, ktorá upriamuje pozornosť na Boha a prináša evanjelium k rôznym typom poslucháčov, v snahe relevantne komunikovať Božie pravdy. 

Worshiproom Music

Slovenská worshipová kapela, tvoriaca vlastné piesne, ktoré vychádzajú zo životných skúseností a osobnej modlitby jej členov. Viesť ľudí vo chvále je pre nich obrovskou poctou a ich túžbou je, aby sa s milujúcim Bohom osobne stretol úplne každý. Príďte zažiť ich prorocký rozmer chvál naživo!

 

Way to go

Pop-rocková kapela, skladajúca sa z 5 mladých mužov, ktorí svojím osobitým štýlom vystupovania postavia svoje publikum zo stoličiek. Hlboké texty podané rozmanitými viachlasmi sú paralelami k ich životom a skúsenostiam. Pôsobia v najrôznejších odvetviach povolaní, ale hudba je to, k čomu sa cítia byť povolaní najviac. „Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce.“