Vyhľadať
Close this search box.

ZAHRANIČNÍ HOSTIA

AMANDA COOK

(USA)

Kanadská speváčka, skladateľka & worship leaderka, ktorá od roku 2010 vystupovala pod hlavičkou Bethel Music Collective, a v súčasnosti pôsobí na medzinárodnej úrovni pod umeleckými menami Amanda Cook, Falcon a Ile Des Chenes. Je autorkou mnohých svetoznámych singlov ako “You Make Me Brave”, “Closer” či “Pieces”.  Získala viaceré ocenenia, medzi ktoré patrí aj cena GMA Dove Award za inšpiratívny album roka (Brave New World).

Písať, tvoriť a nahrávať vlastnú tvorbu začala vo svojich devätnástich rokoch. Jej hudba a prejav sú obrazom toho, aké to je – žiť naozaj úprimný a vášnivý život pre Boha a s Bohom, a v každom období života objavovať plnosť a zázraky. Baví ju tvoriť piesne, ktoré prinášajú hodnotu, liečia a čítajú sa ako báseň so zvukom či bez neho. 

A NIGHT WITH THE KING

(NL)
A Night with The King (NL) je worship kapela pôvodom z Holandska, ktorej primárnou službou sú verejné Worship Nights a navracanie sa k pravej podstate uctievania. Už sme mali možnosť na vlastnej koži zažiť to “nebo na zemi” skrze ich službu a bolo to mocné. Ich cieľom a poslaním je uctievať Boha v Duchu a pravde a viesť k tomu aj ľudí. Toto je aj jedným z primárnych cieľov CampFestu, a už teraz sa veľmi tešíme na to, čo bude Boh počas neho konať.

KAPELY

Tretí deň (SK)

Kapela, ktorá už roky stabilne pôsobí na slovenskej aj zahraničnej gospelovej scéne. Frontmanom kapely je Miro Tóth a ako kapela doposiaľ vydali alebo spolupracovali na 14 albumoch. Zaradiť sa môžu k štýlom ako pop rock, gospel, či worship. Tretí deň nepovažuje hudbu za cieľ, ale skôr za prostriedok na oslavu živého Boha a privádzanie ľudí do Božej prítomnosti. Už 26 rokov koncertujú na Slovensku i v Čechách a ich hudobná tvorba sa stala požehnaním už pre niekoľko generácií. 

ALIVE (CZ)

Česká worshipová kapela s bubeníkom zo Slovenska. Členovia ALIVE túžia byť autentickí vo chvále aj tvorbe. Majú radi kávu & čas spoločného zdieľania. Svojou chválou oslavujú to, že Boh je živý, o čom hovorí aj názov ich kapely samotnej. Ich najväčšou inšpiráciou a motiváciou slúžiť je Božia bezpodmienečná láska, ktorá sa túži dotknúť srdca každého človeka.

Timothy (SK)

Dobre známa slovenská worshipová kapela, pre ktorú je toto zoskupenie viac ako “len” kapela. ,,Sme priatelia a okrem Pána Boha nás spája aj hudba, ktorá je naším jazykom uctievania. Skrze našu službu v kapele túžime prinášať premenu a prebudenie ku každému, koho uši zachytia posolstvo našich piesní odkazujúce na Božie srdce!”

JANA ZUBAJOVÁ

Slovenská worshipová speváčka a autorka známych chválových piesní ako Verný Boh, Láska mocná či Oblečiem si chválu. Spolu s manželom Lukášom pred dvoma rokmi vydali album Fénix, kde sa rozhodli odhaliť svoje autorské a intímnejšie ladené piesne. Verí, že sú darom z neba. Verí, že keď spievame s úprimným srdcom, môžu nás naše piesne naplniť nádejou a pomôcť nám zdvihnúť zrak opäť k nebu. Jej najväčšou motiváciou je túžba robiť v živote to, pri čom jej horí srdce. V spolupráci s umeleckým zoskupením Konverzie prináša jedinečné vystúpenie spájajúce jej autorské piesne z albumu Fénix, hovorené slovo aj tanec.

SLÁVKA TKÁČOVÁ

Mladá temperamentná autorka, speváčka a hudobníčka z východného Slovenska. Výhra Košického zlatého pokladu v roku 2022 (s piesňou „Zamilovaná“) jej odštartovala novú cestu a s ňou aj nové spolupráce. Vo februári odpremiérovala prvý singel s názvom „Mapy” z albumu, na ktorom pracuje spolu s Igorom Timkom z kapely No Name. Svojou popovou tvorbou poslucháčov povzbudzuje k pravým hodnotám života, ale najmä radosti, ktorá je hmatateľná na každom z jej koncertov. Jej motiváciou je okrem iného aj uvedomovanie si, že naše talenty nie sú naše. Sú prepožičané, a to je obrovská zodpovednosť a poslanie každého človeka, ktorý v sebe takýto dar nosí.

DOMINIKA GURBAĽOVÁ

Speváčka a multiinštrumentalistka s podmanivým hlasom, ktorej autorské piesne sú charakteristické vlastným rukopisom hudby, biblickými textami, modlitbami, aj silnými osobnými výpoveďami. Doposiaľ vydala 5 autorských albumov a spolupracuje na rôznych sprievodných projektoch. Túži sprostredkovať a prehlbovať spoločenstvo s Bohom cez hudbu, byť nástrojom k uzdraveniu a radosti, a pomôcť cez hudbu a slovo vyjadriť to, na čo človek niekedy sám slová hľadá.

LENKA A ŽALMY

Lenka Radvanská s kapelou zhudobňuje žalmy a využíva pri tom prvky populárnych hudobných štýlov ako pop, rock, swing či jazz. Verí, že žalmy ako Božie slovo sú účinnou modlitbou aj dnes. Inšpiruje ju, že sú v nich opísané všetky ľudské emócie a môže si z nich vyberať aj podľa toho, čo práve cíti, a aké pocity chce viac pochopiť alebo vyjadriť v danej životnej situácii. Príďte si vypočuť hudobné interpretácie žalmov v jej unikátnom prevedení.

MIRIAM PENŤOVÁ & BAND

Mladá talentovaná speváčka a hudobníčka s množstvom autorskej tvorby, ktorej texty sú úprimným a radostným vyjadrením viery a dôvery voči Bohu a tiež uistením o identite Božích detí. Tento rok vydala svoj druhý album s názvom „Ty ma prijímaš”. Na CampFeste bude už po štvrtýkrát účinkovať s doprovodom rodinnej kapely, ktorej členmi budú jazzový klavirista, bluesový gitarista a vokalistka hrajúca aj na cajon. Ich hudba je citlivým prepojením ich talentov s uctievaním Boha, ktorého srdce túžia skrze ňu prinášať.

ISAAC RECORDS

Zoskupenie kresťanských rapperov z rôznych kútov Slovenska. Ich tvorba je jednoducho „život na papieri”. Výstižné texty reflektujú dnešnú dobu, ich prežívanie a osobný život s Bohom. Leumas, George, Selah, Empo a DJ Damian Custom Beats – toto sú členovia zoskupenia, ktorého názov pramení z biblického príbehu o Izákovi, ktorého chcel jeho otec Abrahám obetovať Bohu ako znak odovzdanosti a vernosti. Aj oni spravili rozhodnutie dať svoje talenty a lásku k hudbe Bohu k dispozícii a zvestujú evanjelium prostredníctvom hudby.

TOWMEOT

Názov projektu TOW MEOT v preklade z hebrejčiny znamená „veľmi dobrý”. Chce tejto generácii mladých ľudí odkázať, že tak ich vidí Boh a preto tomu môžu veriť aj oni. Aktuálnymi členmi tohto zoskupenia sú štyria kresťanskí rapperi: Augustín, dawidd, MT a Dafčo, ktorí jedinečnosťou svojich životných príbehov prinášajú na pódium texty plné svedectiev, myšlienky na zamyslenie, ale aj slová povzbudenia. Rap, ako jeden z najpopulárnejších žánrov, vnímajú ako skvelý nástroj na oslavu Boha, do ktorej pozývajú aj vás!

CITYHOUSE MUSIC (CZ)

Domovská chválová kapela cirkvi CityHouse v Brne. „Veríme, že hudba má moc. Pomáha nám nájsť vhodné slová, hovorí do našich životných období, povzbudzuje nás a prebúdza nás k radosti.” Svoju tvorbu by v troch slovách opísali ako relevantnú, zrozumiteľnú a apelujúcu. Prinášajú vlastnú tvorbu v kombinácii s inými známymi piesňami a anglickým zahraničným worshipom. Túžbou a víziou tejto kapely je vytvoriť priestor pre uctievanie, kde sa bude môcť každý osobne stretnúť s Ježišom a zažiť Jeho premieňajúcu prítomnosť a moc.

BCC WORSHIP

Chválospevová kapela spoločenstva Bratislava City Church, patriace pod Apoštolskú cirkev na Slovensku. Túžia po tom, aby boli ich piesne a chvály autentickým vyjadrením vďaky Bohu za to, čo robí v ich životoch, a aby mohli byť nástrojom pre to, aby ľudia prežívali Jeho blízkosť. Na konte majú už 7 albumov s ich autorskými piesňami, medzi ktoré patria napr. O Tebe snívam, Jediné miesto, Nádej, či Elyon. Ich najnovšími singlami sú piesne Identita a Tvojou cestou. 

JAZZY MORNING

Programová novinka, ktorú si určite nenechajte ujsť! Michal Konečný & Matej Chovanec & Dávid Burgr sú talentovaní muzikanti koncertujúci s rôznymi hudobnými zoskupeniami. Spája ich spoločná vášeň k jazzu, funku či R&B, a na CampFest prichádzajú ako trio s inštrumentálnym vystúpením, plným improvizácie, prvkov jazzu, soulu aj gospelu. Ich najväčšou inšpiráciou je samotná hudba, radosť tvoriť a túžba napredovať v osobnom rozvoji.

ON FIRE (CZ)

Pop-rocková kapela z Čiech, ktorá si svojím prejavom dokáže získať publikum naozaj rýchlo. Na CampFeste bude mať svoju premiéru. Vo svojich textoch rozpráva príbehy o živote a neváha spievať o tom, čomu a komu verí. „Prajeme si, aby naše piesne rozprávali príbehy, ktoré budú ľuďom hovoriť z duše. Na koncertoch sa chceme s ľuďmi navzájom baviť, smiať, povzbudiť a hlavne mať radosť z daru hudby.”

GPS

Temperamentná rómska worshipová kapela pôsobiaca v rómskej misii grékokatolíckej cirkvi, s víziou privádzať ľudí k Bohu a smerovať ich na cestu, ktorou je sám Ježiš. Spievajú v slovenskom aj rómskom jazyku a ich hudobná tvorba je plná radosti, ktorú chcete zažiť!

GODZONE

GODZONE prichádza na CampFest ako zoskupenie mladých ľudí, hudobníkov a spevákov, ktorého jadro budú tvoriť členovia kapely ESPÉ. Ich túžbou je vidieť rodiny, spoločenstvá, mestá a národy premenené Božou láskou skrze autentickú chválu a uctievanie mena Ježiš. Hlavným zameraním projektu Godzone je evanjelizácia mladých na Slovensku a v Čechách. Víziou ich služby je priniesť prebudenie, zjednotenie, motiváciu a povzbudenie. „Vieme, že tento svet potrebuje počuť silné posolstvo evanjelia a chceme ho priniesť spôsobom, ktorý zasahuje – atraktívnym, kreatívnym a moderným.”

RODS

Mladá chválová kapela z Trnavy, ktorej ultimátnou túžbou je uctievať Boha v Duchu a v pravde. Na konte má už aj svoj prvý album. „Chceme prinášať radosť a prebudenie v našej krajine. Našou najväčšou inšpiráciou v uctievaní je nebo, kde znie chvála neustále. Túžime sa iba pridať ku hlasom anjelov a nechať nebo zostupovať na zem.”

 

MARTINDOM WORSHIP

Zoskupenie hudobníkov, ktorí slúžia vedením chvál v ich domovskom spoločenstve Martindom v Bratislave. Hudba je pre nich prirodzeným nástrojom oslavy Božej lásky a svätosti. Zložili už mnoho autorských chválových piesní, ktoré charakterizuje autentickosť a pestrosť. „Milujeme Ježiša. Dotkol sa našich sŕdc a premenil naše životy. Je jediným Kráľom, ktorému chceme vzdávať úctu a slávu.”

 

BONFIRE

Slovenská worshipová kapela, ktorá túži prinášať oheň Božej prítomnosti a slávy, a zažívať a vidieť, ako sú ľudia, mestá a národy premieňané prostredníctvom uctievania Ježiša Krista v Duchu a v pravde. Svoje autorské piesne už vydali aj vo forme albumu s názvom Tehillah. „Veríme, že služba chvál je niečo, do čoho nás Boh povolal, a berieme to ako privilégium. Zároveň nás baví a napĺňa byť spolu, budovať priateľstvo a tvoriť hudbu, ktorá prináša posolstvo evanjelia.”

HLAVNÍ REČNÍCI

Eva
Hrešková

vedúca chvál v Spoločenstve Martindom v Bratislave, talentová koučka

Julo
Slovák

líder Spoločenstva SP a projektu GODZONE, frontman kapely ESPÉ

Michal
Steiner

člen vodcovského tímu Spoločenstva Martindom v Bratislave, viceprezident ENC pre východnú Európu

Miro
Tóth

pastor zboru AC Košice, frontman kapely Tretí deň

Vlasťo
Beňa

riaditeľ organizácie MPK Slovensko

Michal
Kevický

kazateľ zboru BJB Viera v Bratislave

Michal
Irsák

katolícky kňaz, predstavený Koinonie Ján Krstiteľ vo Vyšnom Klátove (KE)

SEMINÁRE & DISKUSIE

Dave
Patty

STRETNUTIE S OTCOM AKO KĽÚČ K SKUTOČNEJ IDENTITE

Boh sám seba označuje rôznymi menami a jedno z nich je prekvapivo osobné: Otec. Je to úžasné, no zároveň problematické. Narodili sme sa totiž pozemskému otcovi a skúsenosť s ním má veľký vplyv na to, ako chápeme Boha a na to, kým sme. Dave (autor knihy Boh Otec) nás prevedie praktickým premýšľaním o sebe a svojich vzťahoch. Ukáže nám, aké kroky môžeme urobiť k tomu, aby sme mohli čerpať zo zdrojov, ktoré Boh – Otec ponúka a zakúsiť hlbokú vnútornú premenu a uzdravenie srdca cez stretnutie s Ním.

vedúci misijno-tréningovej organizácie Josiah Venture (bývajúci v ČR)

 

Zdeněk
David

SOM SINGLE
A CHCEM TO ZMENIŤ

Prečo som sám a čo s tým? Je manželstvo Božím zámerom skutočne pre každého? Akú rolu pri hľadaní či výbere partnera zohráva chémia a moja predstava o ňom? Nakoľko sú dôležité moje postoje, charakter a ako sa v tom celom nechať viesť Bohom?

businessman pôsobiaci v službe poradenstvom, Božím slovom a službe mladým v oblasti vzťahov

Zuzka & Feri
Džubakovskí

AKO HORIEŤ A NEVYHORIEŤ?