Vyhľadať
Close this search box.

Slovenskí interpreti na CampFeste 2019

Už je to pár dní, čo sa vysvedčením začalo prázdninové leto. Máte už naplánovaný svoj program? Výbornou voľbou je festival CampFest, ktorý v čase 1.-4. augusta 2019 bude prebiehať už po dvadsiaty prvý raz. Mnoho slovenských a českých umelcov a kapiel prisľúbili svoju účasť aj tento rok.
ZDIEĽAŤ
Napísala: Michaela Paštrnáková

Vlajkovou loďou bola a je po dlhé roky kapela Timothy. BCC Worship je chválospevovou kapelou zboru Bratislava City Church a je súčasťou CampFestov takmer od samého začiatku. Neodmysliteľnou súčasťou CampFestov je aj kapela Lámačské chvály – LCH Live. So svojím projektom GodZone príde už tradične kapela eSPé. Kvalitný čas uctievania určite povedú košická kapela Tretí deň alebo zoskupenie PIAR, vychádzajúce zo spoločenstva Piar v Prievidzi. Chýbať nebudú ani obľúbení interpreti minulých rokov – energický Miťo Bodnár a Dominika Gurbaľová s priateľmi.

Kapela HERO nie je na CampFeste nováčikom. Hero sú Marcel Mati (spev), Michal Čerevka (bicie), Dávid Baláž (basgitara), Jozef Šarišský (klávesy) a Adam Lupták (gitara). Chalani sú spolu s malými obmenami od roku 2013 a ich základňa je v Košiciach. Hudobný štýl kapely by sa dal definovať ako elektro pop-rock, ktorý sa postupne vyvinul do konvenčnejšieho, no stále sviežeho a originálneho zvuku. Dôkazom toho sú vydarené single „Not forsaken“ alebo „You are my hero“. Všetci členovia zoskupenia úprimne veria, že svoje jedinečné talenty dostali od Boha, aby slúžili Jeho vôli a obohatili životy tých druhých.

Bonfire je mladá kapela, no hlavne skupina priateľov pochádzajúcich prevažne z Liptovského Hrádku, ktorej túžbou je prinášať Božiu prítomnosť. Vo chválach (ktoré pozostávajú primárne z vlastnej tvorby), chcú prichádzať pred Otca – Kráľa – ako zjednotený ľud, uctievajúci ako jeden hlas a jedno srdce, ktoré túži po stretnutí s Ním. Podľa ich vlastných slov: „Našou túžbou a prvoradým cieľom je osláviť Boha vo svojich životoch a tiež to, aby ľudia mohli spoznať Boha a zakúsiť Jeho dobrotu a milosť vo svojich životoch.“

Dlhoroční návštevníci CampFestu si možno budú pamätať zoskupenie ElRoi. Kapela pochádza z Bratislavy a funguje s prestávkami a obmenami od roku 1998. Tentoraz sa predstavia v úplne pôvodnej zostave – Milan, Pražo a Gabo. V súčasnosti pracujú na novej tvorbe a pripravujú niekoľko koncertov. Táto partička vyzretých hudobníkov má pre všetkých účastníkov pripravenú pravú gospel-rockovú nálož.

Tento rok na CampFeste uvidíte aj menej známe kapely – pre väčšinu z nich to bude vôbec po prvý krát, čo vystúpia na festivale takýchto rozmerov.  

Sára Jarková je umelkyňa, ktorá vychádza z prostredia pôsobenia známej kapely F6. Mladá talentovaná speváčka ohúri nielen hlasovým rozsahom, ale aj hlbokým významom piesní, ktoré spieva.

Dávid „Dave“ Jopčík je ďalší talent z okolia Čadce. Dávid je aj manžel, otec, vedúci chvál „Ako v nebi“, či vedúci spoločenstva SZ Zákopčie. V roku 2013 vyšiel jeho debutový album „Nič nie je nemožné“. Dávid je už druhý rok študentom TWC školy a na CampFeste sa predstaví s vlastnou tvorbou aj projektom.

LIVE WORSHIP je kapela z Galanty, pôvodom zo zboru miestnej Apoštolskej cirkvi. Funguje od roku 2010 a svoj štýl sami definujú ako gospel funk a pop. „Túžime ísť a vykročiť na miesta kde si nás Boh chce použiť – a to či už formou chvál na zhromaždeniach, evanjelizáciách, kresťanských podujatiach alebo formou gospelových koncertov. Našou túžbou je, uctievať a oslavovať Pána Pánov a Kráľa Kráľov celým srdcom, naživo, autenticky.“

Noemiracles je alternatívna kapela z Čiech, ktorá hrá rockovo-elektronický štýl. Kapela pochádza z mesta Třinec a funguje od roku 2012. Jej členovia sa neboja vykročiť z kresťanskej bubliny a svoju službu rozšírili aj do komerčnej oblasti. Ich minuloročný album „Návrat“ obsahuje 9 skladieb v českom jazyku, v modernom šate a chytľavom rytme – treba počuť!

Na všetky tieto kapely sa môžete prísť pozrieť od 1. do 4. augusta 2019. Momentálne máte možnosť zakúpiť si vstupenky v poslednom predplatnom za 32€ na celý festival. Ak by ste chceli zažiť CampFest zo zákulisia výroby, je možnosť sa prihlásiť ako dobrovoľník. Stále sú potrebné najmä mužské posily. Ak máte chuť pomôcť s propagáciou CampFestu 2019 vo svojom okolí formou plagátov, či ďalších materiálov, dajte o sebe vedieť na: propagacia@mpks.sk.

Text: Michaela Paštrnáková

ĎALŠIE ČLÁNKY

Obsah článku

Napíš nám

Ak si bol nejakým spôsobom oslovený Pánom Bohom prostredníctvom CampFestu, napíš nám aj ostatným svedectvo na povzbudenie.