RADY ZDRAVOTNÍKOV

PREVENCIA

  • Nezabúdaj na pitný režim! Ideálna je čistá voda. Nečakaj na smäd. Pi ju od rána, často a v malých množstvách. A koľko? Vypočítaj si to podľa vzorca. tvoja váha v kg x 0,04 = množstvo tekutín v litroch. Koľko ti to vyšlo?
  • Chráň sa pred úpalom. Šiltovka, šatka či klobúk každému z nás pristanú viac ako bolesť hlavy.
  • Chráň svoju pokožku pred spálením, hlavne cez obed. Ak máš opaľovací krém, ponúkni ho aj blížnym. Pomôžeš im a cestou domov budeš mať batoh o pár gramov ľahší.
  • Repelent ti pomôže v ochrane pred nepríjemným hmyzom alebo nebezpečnými kliešťami. 
  • Užívaš pravidelne lieky, alebo si na niečo alergický? Nezabudni si vziať svoje lieky, či adrenalínové pero, aj na program Campfestu. Je dobré povedať svojmu kamarátovi, či vedúcemu skupinky o tvojej alergii, aby ti v prípade potreby vedeli pomôcť.
  • Mysli na bezpečnosť – svoju aj svojich blížnych. V prípade horúčky, kašľa, zvracania či tráviacich ťažkostí neváhaj vyhľadať zdravotnícku pomoc. Radi ti pomôžeme.
  • Daj kamarátom so skupinky vždy vedieť kam ideš a kedy sa vrátiš.

ZDRAVOTNÁ STAROSTLIVOSŤ

Bezodkladnú zdravotnú starostlivosť pre účastníkov festivalu zabezpečuje zdravotná služba, ktorá sa nachádza na dvoch stanoviskách:

1. "Maringotka" pri hlavnom stane Hangár
2. "Stany" v stanovom mestečku pri CF Home

Zdravotná starostlivosť zahŕňa ošetrenie

1. Akútnych úrazových a neúrazových stavov, ktoré vznikli počas festivalu.
2. Ošetrenie drobných úrazov vzniknutých počas festivalu (transport do nemocnice si účastníci zabezpečujú sami).

Účastníci s menej naliehavými stavmi ako sú teploty, bolesti hrdla, nádcha, kašeľ a stavmi, ktoré vznikli pred začatím festivalu, môžu byť vyšetrení zdravotnou službou, avšak následnú liečbu, prípadne potrebný transport do nemocnice/domov si zabezpečia sami.

Upozornenie! V prípade tráviacich ťažkostí ako sú hnačky a zvracanie, by mal účastník opustiť festival, čím preventívne zabráni ďalšiemu šíreniu infekčného ochorenia.

Zdravotnícky tím  - sme tu pre teba, k dispozícii nepretržite. V prípade zdravotných ťažkostí, úrazu alebo potreby nás vyhľadaj.