LITERÁRNA KAVIAREŇ

Kresťanské vydavateľstvo Porta Libri, mobilná kaviareň Power coffee a detská služba Levitov otvoria  aj tento rok na CampFeste samostatný stan, ktorého cieľom je poskytnúť účastníkom útulné a príjemné prostredie na oddych, osobný rozhovor alebo prečítanie knižky.

PORTA & TAVERNA

Názov stanu bude PORTA & TAVERNA. Porta znamená po latinsky brána. V biblických časoch bola brána mesta alebo námestia miestom stretávania, miestom dôležitých rokovaní, miestom ohlasovania múdrosti zo strany starších vodcov mesta. Taverna bola zase starovekým hostincom, kde pútnici našli občerstvenie, možnosť odpočinku a spoločenstvo s inými pútnikmi.

KÁVA "AUGUST ROY"

V literárnej kaviarni sa bude podávať káva značky August Roy.  Je to káva, prostredníctvom, ktorej môžete pomáhať núdznym. Výnosy z jej predaja sú venované výlučne na podporu v oblasti kultúry, vzdelávania, rozvoja detí a mládeže, podporu organizácií, ktoré pomáhajú  v oblasti sociálnej a zdravotnej starostlivosti.
www.augustroy.sk

PROGRAMOVÁ PONUKA

Čítanie biblickej poézie k rannej káve

Stretnutia s Bohom (napr. pri rannej káve) sú viac tajomné, ako konkrétne. Vstupujeme pri tom na svätú pôdu, po ktorej by sme mali kráčať NABOSO.

Pod kapotou

Po úspešných materiáloch pre dievčenské skupinky Vo vitríne a Vo vitrínke, pripravili tentoraz chlapci materiál pre chlapčenské skupinky s názvom Pod kapotou. Príďte na stretnutie s autormi týchto knižiek a ich priateľmi.

Ako spievať v cudzej zemi

hudba a spev Miriam Kaiser, rozprávanie ľudí z Nadácie Integra

Situácia cirkvi v postkresťanskej Európe je podobná Izraelu v exile - tradičné kotvy našej spirituality sú preč a my sa pýtame, ako môžeme spievať pieseň evanjelia v tejto "cudzej zemi"? Miriam Kaiser a jej hudba smelo vykročila z úzkeho rámca kresťanskej subkultúry smerom k sekulárnemu publiku. Budeme počúvať jej hudbu a rozprávať sa s ňou o tom, ako tú pieseň spieva ona.

Bohuslava Banová a jej kolegovia z Nadácie Integra spievajú pieseň Božieho kráľovstva v širokom svete úplne iným spôsobom - v Afrike či Iraku prinášajú novú nádej tým, ktorí prišli o svoje rodiny či domovy.

Soiiré „Nažité v žite" s Maruškou Skonc a hudobnými hosťami

Maruška Skonc vám na svojom soirée zloženom z príbehov, príjemnej hudby, čítaní a interview rozpovie príbeh svojej novej knihy Nažité v žite, ktorá je voľným pokračovaním bestselleru Ako chytať v žite.