DISKUSNÝ HÁJIK

Novinkou na tohtoročnom CampFeste bude Diskusný hájik. Príjemné miesto, pod holým nebom, v tieni stromov, pre tých ktorí nechcú iba počúvať, ale radi sa pýtajú a diskutujú na neľahké témy. Diskusie povedú známi CampFestoví moderátori alebo samotní rečníci, ktorí môžu po svojich seminároch využiť diskusný hájik na diskusie v užšom kruhu.  

DISKUSIE

Musí sa mať kresťan vždy dobre? 

moderuje Ivka Šalgová
hostia: Luboš Lacho, Lenka Jamborová

Naučili sme sa priveľa fráz, ktorými vieme opísať to, aký máme čas. Hlavne, aby sme za každých okolností vyzerali ako svätí. Ale čo ak práve prechádzame ťažkým obdobím? Ako sa s tým vyrovnať, ako byť úprimný vo svojich emóciách a zároveň sa nimi nenechať ovládať? Možno potrebuješ pomoc a odpovede na svoje vlastné otázky, alebo preto, aby si vedel stáť pri svojich blízkych. Príď s nami diskutovať o tom, čo sa týka každého z nás.

Predtínedžeri - kľúčový (k)rok medzi detstvom a pubertou  

moderuje: Karin Miháľová
hostia: Tomáš a Zora Šipöczovci (a ich tínedžeri)

Predtínedžeri (z anglického "pre-teens") sú deti vo veku zhruba 11 až 12 rokov. Je to vek, kedy pomaly vstupujú do puberty – nie sú to už malé deti, no stále ešte čakajú na nálepku „tínedžer". Máte doma/na stretku/v skupinke/v zbore deti v predtínedžerskom veku? Jeden zo spôsobov, ako vykročiť vpred zo zabehnutých cestičiek detských programov, ktoré nie vždy tak celkom zafungujú, je pochopiť špecifické vlastnosti a potreby predtínedžerského veku. A tiež to, že tento vek môže byť kľúčovým pre ich vlastný krok k Ježišovi.

Vplyvná žena 21. storočia

moderuje: Zuzka Božíková
hostia: Johanna Grigarová, Maruška Skonc, Peter Mozola

Je to vlastne biblické? V dnešnej dobe máme viac a viac mužov, ktorí idú na otcovskú, ženy zakladateľky firiem či vo vedúcich pozíciách v cirkvi. Ako si udržať biblický postoj ženy v dnešnej výkonnej dobe a čo za tým všetkým je sa porozprávame so ženami, pre ktoré je to realita života a mužom, ktorý prinesie svoj pohľad z kuchyne 6-člennej rodiny.

Skutok sa nestal - holokaust, Židia a propaganda v médiách

moderuje: Ivka Šalgová
hostia: Petra Sčehovičová, Dagmar Mozolová, Peter Kmeť 

Neznášanlivosť, odsudzovanie, ohováranie, rasizmus. Aktuálnym trendom v Európe sú extrémistické názory, ktoré chcú ovládať ľudí prostredníctvom strachu z neznámeho. Stále častejšie sa ozývajú hlasy, ktoré popierajú, alebo zjednodušujú utrpenie, ktorým si prešli obete holokaustu. Príď si vypočuť diskusiu a opýtať sa otázky o propagande v médiách a holokauste, ktorý sa skutočne stal.

Mal by Ježiš Instagram?

moderuje: Martin Ondruš
hostia: Miňo Debnár, Svetllush Prior, Ivan Petro

Možno by mal radšej Tik Tok. A robil by lipsync na Jimmy Kimmel Show. Kto vie? Ako môžeš ty dnes ovplyvniť, cez sociálne média, svoje okolie sa dozvieš na tejto diskusii. Prídu influenceri, kreatívci a všetci tí, ktorých sleduješ. Tak daj svoj lajk a príď.